Anayasa Hukukçuları Derneği’nin, faaliyetleri ile kitaplarının tanıtımının yanı sıra yeni anayasa çalışmalarına dair bir sunumun da yer alacağı ve 13 Ocak 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştireceği toplantıya hukuk camiasının önemli isimlerinin katılması bekleniyor.

0
56

 Anayasa Hukuku alanında yaptığı çalışmalar, düzenlediği sempozyumlar ve çıkarttığı yayınlar ile bilinen Anayasa Hukukçuları Derneği, 13 Ocak 2015 Salı günü Ankara’da Rixos Otel’de faaliyetlerinin ve yayınlarının tanıtımını yapacağı bir toplantı gerçekleştirecek. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, ve Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil’in konuşma yapacağı toplantıya hukuk camiasının önemli isimleri, akademisyenler ve üniversitelerin hukuk fakülteleri dekanları da katılacak.

 Toplantıda ilk olarak Anayasa Hukukçuları Derneği’nin kurulduğu 2011 yılından bu güne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerin tanıtımı yapılacak. Daha sonra anayasa hukuku alanında başucu eseri olarak kabul edilen ve dernek tarafından iki yıllık titiz bir çalışma sonucu Almancadan Türkçeye tercüme edilen “Anayasa Teorisi (Verfassungstheorie)” isimli eser hakkında bilgi verilecek. Sonrasında 3-7 Eylül tarihlerinde Saraybosna’da dernek öncülüğünde çeşitli kurum ve kuruluşların ortaklığıyla gerçekleştirilen Avrasya Hukuk Kurultayı hakkında bir değerlendirme yapılarak kurultayda sunulan tebliğ ve raporlardan oluşan “Avrasya Hukuk Kurultayı Kitabı”nın tanıtımı gerçekleştirilecek. Anayasa Hukukçuları Derneği Genel Sekreteri Ahmet Akcan’ın takdim konuşmasından sonra Dernek Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Anayasa Teorisi kitabının çeviri editörü Prof. Dr. İlyas Doğan’ın konuşma yapacağı toplantı, derneğin “Yeni Anayasa Süreci” ile ilgili yapmayı planladığı faaliyet ve çalışmalar hakkında yapılacak bir sunum ile sona erecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz